Młodzi kierowcy pojeżdżą w piątki?

wto, 12 września 2017 godz. 13:02:54 skomentuj F1

fot. FIA F2

Ross Brawn, który jest jednym z członków Liberty Media: właściciela F1, przyznał, że należy znaleźć sposób, by kierowcy Formuły 2 mogli regularnie brać udział w piątkowych treningach Formuły 1. Jeszcze na początku XXI wieku zespoły wystawiały trzeci samochód, by dać szansę na naukę młodym kierowcom. Skorzystał z tego m.in. Robert Kubica i Sebastian Vettel.

- Wprowadzenie kogoś niedoświadczonego do F1 jest ryzykiem. Kierowców trzeba przygotować tak dobrze, jak to tylko możliwe. Mogliby jeździć w piątkowy poranek. To ważne inicjatywy. Jeśli mają problemy i dostaną się do F1 w niewłaściwy sposób, to możemy zniszczyć ich kariery. Nie sądzę, by Felipe Massa został zastąpiony [podczas GP Węgier-red.] przez kogoś z F2, ponieważ było za mało czasu na poznanie samochodu. Rozmawiamy o tym, by młodzi kierowcy jeździli w piątki - mówił Brawn.

- Myślę, że teraz mamy szansę na stworzenie drabinki. Byłoby wspaniale, gdyby gwiazda F3 i F2 dołączyła do F1 w stylu Maxa Verstappena. Fani mogą już wcześniej identyfikować się z nim. To ma wiele korzyści, zarówno komercyjnych, jak i sportowych - dodał.

fot. FIA F2