Grand Prix Australii 2018 - Mercedes znalazł błąd

czw, 29 marca 2018 godz. 10:11:34 skomentuj F1

fot. Mercedes AMG F1

Zespół Mercedesa w F1 poinformował, że znalazł błąd w swoim systemie, który kosztował Lewisa Hamiltona zwycięstwo w GP Australii. Brytyjczyk, który przewodził stawce, stracił swoją lokatę w czasie wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, z którego skorzystał Sebastian Vettel.

- Problem nie dotyczył oprogramowania, które stosujemy w czasie wyścigu. To było narzędzie offline, w którym tworzymy czasy okrążeń i różnice. Znaleźliśmy w tym błąd. Wpisane były złe liczby. Wpisaliśmy różnicę około 15 sekund, a w rzeczywistości wynosiła ona 13 sekund, i to stworzyło różnice. Przez to uważaliśmy, że jesteśmy w bezpiecznej pozycji. Myśleliśmy, że mamy zapas, a efekty każdy widział. Spadliśmy na drugie miejsce, a wyprzedzanie było bardzo trudne - mówił Andrew Shovlin.

- Chodzi o zrozumienie wszystkiego, zebranie danych i niepowtórzenie tego. Są elementy, które możemy lepiej policzyć i przyglądamy się temu. Przy każdym błędzie patrzymy, co poszło nie tak i pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Następnie wprowadzamy procesy, które mają uniknąć powtórzenia się sytuacji - dodał.

fot. Mercedes AMG F1