Mercedes zmieni strategię?

wto, 22 sierpnia 2017 godz. 18:40:43 skomentuj F1

fot. Mercedes

Toto Wolff przyznał, że Mercedes być może będzie potrzebował zmiany swojej strategii, aby pokonać Ferrari i Sebastiana Vettela w walce o mistrzostwo F1.

Przed przerwą letnią Vettel wygrał wyścig na Węgrzech, podczas gdy jego najbliższy rywal – Lewis Hamilton stracił więcej punktów, dobrowolnie oddając swoją pozycję koledze z Mercedesa – Valtteriemu Bottasowi. Fin wcześniej przepuścił Hamiltona, aby ten spróbował podjąć walkę z Ferrari.

- To jasne, że w Ferrari wszystko toczy się wokół Vettela, a nasza filozofia posiadania dwóch kierowców oznacza, że jesteśmy w niekorzystnej sytuacji – powiedział szef zespołu, Toto Wolff.

- W ostatnich latach to nie był problem, ponieważ walka o mistrzostwo świata rozgrywała się w naszym zespole, ale teraz jest inaczej i musimy się dostosować - dodał. - Dyskutuję o tym z Jamesem Allisonem. Rozwiązanie problemów z samochodem nie wystarczy. W poprzednich latach mistrzostwa były nietypowe.

Uderzył również w plotki, że Vettel podpisze kontrakt z Ferrari tylko na sezon 2018, aby potem mógł dołączyć do niemieckiego producenta.

- To nie prawda – powiedział Wolff. – Nigdy nie rozmawialiśmy z Sebem.

- Jedną z naszych zasad jest pierwszeństwo rozmowy najpierw z naszymi kierowcami w celu sprawdzenia gotowości do kontynuowania współpracy. Umowa z Hamiltonem kończy się w 2018 roku, ale na razie nie ma problemu.