Mercedes wierzy w Bottasa

wto, 18 grudnia 2018 godz. 11:42:12 skomentuj F1

Valtteri Bottas | fot. twitter.com/ValtteriBottas

Toto Wolff, szef zespołu Mercedesa w F1, przyznał w rozmowie ze stacją telewizyjną ESPN, że nie stracił zaufania do Valtteriego Bottasa, ale Fin musi zawalczyć o swoje miejsce w ekipie, ponieważ pod uwagę na sezon 2020 brany jest Esteban Ocon. Fin zakończył sezon na piątym miejscu i nie udało mu się odnieść żadnego zwycięstwa.

- Esteban jest kimś, na kogo patrzymy na przyszłość. Może pojawi się u nas w 2020 roku, ale wszystko zależy od tego, jak spisze się Valtteri. Nie straciliśmy zaufania do niego. Jesteśmy w stu procentach pewni jego umiejętności. Gdyby tak nie było, już teraz moglibyśmy wprowadzić zmiany. Jest z nami, ale Esteban czeka w blokach startowych i chce jeździć tym autem - mówił Wolff.

- Myślę, że każdy kierowca czuje się gorzej, gdy musi wspierać swojego zespołowego kolegę w walce o tytuł. Zabierasz mu motywację i widzieliśmy to u Valtteriego w ubiegłym roku po Spa i w tym roku po Monzy. On o tym wie. Myślę, że gdy ma szanse na mistrzostwo, jeździ na wysokim poziomie. To jest najważniejsze. To czy wygrał w tym roku, czy nie, nie ma znaczenia. Mógł wygrać w Soczi, więc na papierze ma co najmniej 2-3 zwycięstwa - dodał.

fot. twitter.com/ValtteriBottas