Mercedes rozważa bliższą współpracę z Williamsem lub Force India

czw, 3 maja 2018 godz. 13:28:20 skomentuj F1

fot. Mercedes AMG F1

Toto Wolff przyznał, że zespół Mercedesa może nawiązać bliższą współpracę ze swoimi obecnymi klientami silnikowymi, na wzór działań pomiędzy Ferrari i Haasem. Niemiecki producent obecnie dostarcza ekipie Force India silniki, skrzynię biegów oraz kompletne układy hydrauliczne. Williams korzysta jedynie z jednostek napędowych.

Większej współpracy z niemiecką marką chce m.in. Lawrence Stroll, ale Claire Williams poinformowała, że chce, by ekipa pozostała niezależna i była postrzegana jako konstruktor.

- Myślę, że wszyscy widzieli, że system relacji Ferrari-Haas jest dobry dla obu stron. To ciekawy bonus dla przychodów Ferrari i myślę, że można pracować nad wieloma aspektami, które zadziałały w Haasie. To bardzo konkurencyjny zespół, który nie ma dziedzictwa i wiedzy, której gromadzenie zajmuje wiele lat. Do tej pory ich współpraca jest bardzo udana i zastanawiamy się nad czymś podobnym z Williamsem lub Force India. Teraz jednak czeka nas ciężka walka w sezonie 2018 i musimy ustalić pewne priorytety. Możemy zacząć działać od sezonu 2019 - mówił Wolff dla motorsport.com.

- Diabeł tkwi w szczegółach. Nie chodzi tylko o produkcję części, ale także o to, by nie rozmieniać się na drobne. Trzeba to zrobić właściwie. Byłby to projekt długoterminowy. Do zyskania prędkości potrzeba 2-3 lat. Jeśli zrobimy to we właściwy sposób, może być to korzystne. Trzeba zachować równowagę w podziale sił. To nie jest takie łatwe - dodał.