Mercedes nie pracował nad tempem kwalifikacyjnym

pon, 12 marca 2018 godz. 13:02:06 skomentuj F1

Valtteri Bottas

Valtteri Bottas przyznał, że tempo kwalifikacyjne Mercedesa pozostaje pewną niewiadomą przed nadchodzącym Grand Prix Australii.

Najlepszy rezultat testów zimowych, osiągnięty przez Lewisa Hamiltona, był o 1,3s gorszy od wyniku Sebastiana Vettela z Ferrari. Jednak Fin przekazał, że Mercedes skupiał się na długich przejazdach i symulacji wyścigu.

- Długie przejazdy i symulacje wyścigu były bardzo pozytywne - powiedział Bottas. - Nie wydaje nam się, abyśmy mieli sekundę przewagi nad pozostałymi, tak nie jest. Było jednak pozytywnie.

- Mam na koncie symulację wyścigu. Dobrze było poczuć opony i samochód na dłuższym dystansie. Podczas testów było dużo czasu na sprawdzenie różnych rzeczy w samochodzie i poczucie się komfortowo za jego kierownicą. Lewis zrobił to samo.

- Niewiadomą pozostaje dla nas tempo na jednym okrążeniu, ale myślę, że dowiemy się tego za kilka tygodni – uznał.

Bottas przekazał, że Mercedes nie odczuwał potrzeby zbliżenia się do absolutnego maksimum na testach. Są przekonani, że W09 będzie dobrze sobie radził w kwalifikacjach.

- Staraliśmy się nauczyć jak najwięcej podczas testów, zaliczając równe przejazdy przy różnych ustawieniach. Skoncentrowaliśmy się na sobie, a nie na tabeli z czasami – dodał.