Grand Prix Japonii 2017 - Mercedes nie odpuszcza

pon, 9 października 2017 godz. 10:32:27 skomentuj F1

Valtteri Bottas | fot. Mercedes AMG F1

Toto Wolff przyznał po zakończeniu weekendu na japońskim torze Suzuka, że Mercedes nie może jeszcze świętować mistrzowskich tytułów. Po GP Japonii Lewis Hamilton ma 59 punktów przewagi nad Sebastianem Vettelem, a Mercedes wyprzedza Ferrari o 145 oczek. Do końca sezonu pozostały cztery wyścigi.

- Nie zmienimy naszego podejścia. Wystarczy, że będziemy kontynuować taką jazdą podczas jednego wyścigu. To "diva", którą trzeba zrozumieć, również w perspektywie średniookresowej. Patrzymy, w jaki sposób działamy w porównaniu do naszych rywali. Nie dominujemy w stawce. Wykorzystaliśmy pecha Ferrari, ale to nie oznacza, że jesteśmy na szczycie. Wręcz przeciwnie, nadal musimy atakować - mówił Wolff.

- Jeśli wszystko przebiegnie nornalnie, to nasza przewaga jest ogromna, ale można zobaczyć jak sytuacja może zmienić się na przykładzie Sebastiana. Miał kraksę w Singapurze i stracił 25 punktów. W Malezji nie mógł walczyć o zwycięstwo i nie zdobył wielu punktów, a tutaj miał kolejne problemy. Widać jak szybko sprawa może zmienić się. Musimy mieć pokorny stosunek do wyścigów. Zawsze mogą pojawić się niespodzianki i nie odpuścimy, dopóki nie skończymy rywalizacji - dodał.

fot. Mercedes AMG F1