Mercedes nie może wyrzucać punktów

pon, 2 lipca 2018 godz. 11:12:48 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. XPB

Lewis Hamilton przyznaje, że Mercedes nie może sobie pozwolić na takie tracenie punktów, jak to miało miejsce w Grand Prix Austrii.

Hamilton po starcie do wczorajszej rywalizacji objął prowadzenie w wyścigu. Podczas wirtualnego samochodu bezpieczeństwa pozostał na torze, kiedy bezpośredni rywale zjechali po nowe opony. Uznano to za błąd taktyczny.

Ostatecznie odpadł z powodu awarii samochodu, jechał wtedy na czwartej pozycji. Wcześniej wyścig zakończył drugi z kierowców Mercedesa – Valtteri Bottas, po problemach z hydrauliką w bolidzie.

- Nie zamierzam kłamać, będziemy musieli popracować nad wszystkimi obszarami - powiedział Hamilton.

- Samochód spisywał się świetnie, byliśmy najszybsi, ale mieliśmy dwie różne awarie - co jest bardzo nietypowe - kontynuował.

- Nie możemy sobie pozwolić na wyrzucanie punktów. Musimy znaleźć jakąś metodę, aby pójść naprzód jeśli chodzi o strategię, ponieważ gdyby nie problemy z samochodem, wtedy byłoby to dla nas łatwe zwycięstwo - uznał.

Hamilton rozpoczynał miniony weekend z czternastoma punktami przewagi nad Sebastianem Vettelem. Była szansa na powiększenie tej różnicy po tym, jak Mercedes zajął pierwszy rząd w kwalifikacjach na Red Bull Ringu. Jednak to Vettel wyjechał z Austrii jako lider mistrzostw, z punktem przewagi nad Brytyjczykiem.

fot. XPB