Mercedes nie jest zadowolony

śro, 1 listopada 2017 godz. 08:50:47 skomentuj F1

Valtteri Bottas | fot. Mercedes

Mercedes nie jest do końca zadowolony z propozycji Liberty Media odnośnie nowych przepisów dotyczących jednostek napędowych F1, które wejdą od 2021 roku.

We wtorek niemiecka marka, Ferrari, Renault, Honda i inni producenci, w tym Porsche wzięli udział w spotkaniu FIA oraz Liberty Media, dotyczącym silników nowej generacji.

Tu więcej: Silnikowy plan F1

Niemiecka prasa tymczasem twierdzi, że Ferrari, Mercedes i Renault są przeciwne Liberty Media, co zostanie omówione podczas kolejnych spotkań.

- Ta koncepcja jest podobna do tego co mamy teraz - powiedział szef Mercedesa - Toto Wolff. - Jednak to oznacza zupełnie nowy rozwój, a w tej sytuacji będziemy pracowali nad dwoma silnikami w tym samym czasie między 2018 a 2020 rokiem.

- To jest bardziej wizja, a nie rozporządzenie - dodał. - To ich wizja, a nie producentów.

- Ważne  jest określenie jaka będzie Formuła 1 w 2021 roku, nie tylko z punktu widzenia silnika. To co mamy jest dopiero punktem wyjścia do dialogu.  Niektóre rzeczy są właściwe, ale nie wszystko.

Podkreślił jednak, że nie chcą iść na wojnę z Liberty.

- Chciałbym stwierdzić, że są różne opinie. To była prezentacja kierownictwa F1. Poczekajmy teraz i zobaczymy, co zostanie położone na stole w przyszłym tygodniu i rozpoczniemy dialog - dodał.