Mercedes nie będzie ograniczał wydajności

śro, 3 stycznia 2018 godz. 16:16:51 skomentuj F1

fot. Mercedes AMG F1

Zespół Mercedesa w F1 zapowiedział, że w sezonie 2018 nie będzie ograniczał swoich jednostek napędowych ze względu na zmiany regulaminowe. W tym roku każdy kierowca będzie mógł wykorzystać tylko trzy silniki, co budzi obawy większości ekip.

- Zawsze będziemy na limicie, ponieważ chcemy zapewnić jak najlepszą wydajność i wytrzymałość silników. Łatwo jest odstąpić z jednej jednostki napędowej i postawić na niezawodność, ale nie chcemy tego. Tak nie zdobywa się tytułów. Teraz skupiamy się na zrozumieniu ograniczeń. Zastanawiamy się jak zwiększyć przebiegi silników i systemów hybrydowych, tak byśmy mogli przejechać całe mistrzostwa bez jakikolwiek kar i wyciągnąć z silników tak dużo jak wiemy, że jesteśmy w stanie - mówił Phil Prew, główny inżynier Mercedesa dla motorsport.com.

- Uwzględniając wszelkie ograniczenia, każdy z elementów silnika jest stworzony, by maksymalnie wykonywał swoją pracę. Przepisy mocno ograniczają nas, zwłaszcza w kwestii wydajności turbosprężarek i energii elektrycznej. Wszystko jest jasno określone w przepisach. Gdy zmiana będzie konieczna, wprowadzimy ją, ale jak na razie trzymamy się tego, co mamy. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, ale wymagania są bardzo jasne - dodał.

fot. Mercedes AMG F1