Mercedes musi pracować nad oponami

pon, 28 maja 2018 godz. 18:41:49 skomentuj F1

Valtteri Bottas | fot. Mercedes AMG F1

Valtteri Bottas powiedział w rozmowie z motorsport.com, że zespół Mercedesa w F1 nadal musi mocno pracować nad zrozumieniem działania hipermiękkich opon w trakcie trwania wyścigów. Podczas GP Monako niemiecka ekipa próbowała uniknąć korzystania z najbardziej miękkiej mieszanki wypuszczając do Q2 obu kierowców na ultramiękkich oponach.

- To niezła opona na kwalifikacje, ale trudno utrzymać jej żywotność w wyścigu. Ciężko jest uniknąć szybkiego zużycia i ziarnienia. Przeanalizujemy wszystkie dane z tego weekendu. Inne zespoły mogą lepiej wykorzystywać hipermiękkie mieszanki. Musimy czegoś nauczyć się przed Melbourne - mówił Bottas.

- Myślę, że hipermiękkie opony to nasza słabość. W przeciwnym razie lepiej zarządzalibyśmy nimi i wykonalibyśmy dobrą pracę. Myślę, że możemy korzystać z nich tak samo jak z ultra- i supermiękkich. W czwartek supermiękkie opony nie wyglądały najlepiej i zaskoczył nas w wyścigu. Jazda na nich byłą dużo lepsza. Co do kwalifikacji, to wydaje mi się, że nie chodzi o opony, a o samochód. Nie walczymy o pole position na takich torach - dodał.

fot. Mercedes AMG F1