Mercedes musi poprawić starty

śro, 11 lipca 2018 godz. 14:05:56 skomentuj F1
Tagi: mercedes

fot. XPB

Mercedes przyznaje, że sporo pracują nad poprawieniem swoich startów do wyścigów Formuły 1. Zgadzają się, że Ferrari lepiej sobie ostatnio radzi w tym zakresie.

Zespół niemieckiego producenta zdobywał pole position w trzech ostatnich grand prix, ale Ferrari za każdym razem sprawiało im sporo problemów, po tym jak zdecydowanie lepiej ruszali ze startów.

We Francji Sebastian Vettel zderzył z Valtterim Bottasem w pierwszym zakręcie. W Austrii Kimi Raikkonen znalazł się w jednej linii pomiędzy Hamiltonem i Bottasem. W GP Wielkiej Brytanii nadzieje Hamiltona na zwycięstwo szybko zostały pożegnane po tym, jak uderzył w niego Kimi.

- W tym tygodniu dużo pracujemy nad zrozumieniem sytuacji. Wiemy, że jeśli zdobędziemy pole position musimy dobrze wystartować, tak jak Ferrari i o to właśnie postaramy się na Hockenheim - powiedział szef inżynierów wyścigowych zespołu Mercedesa, Andrew Shovlin.

Słabszy start Hamiltona (z pole position) do GP Wielkiej Brytanii wynikał z mniejszej przyczepności nawierzchni na Silverstone, na polach startowych.

- Prostą odpowiedzią jest to, że po prostu koła zabuksowały – wyjaśnił. - Na starcie była nieco mniejsza przyczepność, niż oczekiwaliśmy.

- Trenowaliśmy tam starty, na Silverstone pozwalają zrobić to na gridzie. Jednak w niedzielę z jakiegoś powodu nie było już tak, jak się tego spodziewaliśmy. Jak tylko koła zabuksowały  traci się przyczepność i pozycje
- dodał.

fot. XPB