Mercedes jest trudny w prowadzeniu

czw, 25 maja 2017 godz. 06:33:55 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. Mercedes

Lewis Hamilton przyznaje, że tegoroczny samochód Mercedesa F1 jest trudny w prowadzeniu, a znalezienie optymalnego zakresu ustawień jest wyzwaniem zarówno dla niego, jak i inżynierów.

Hamilton ma na koncie dwa zwycięstwa w tym roku, ale w klasyfikacji kierowców jest drugi, sześć punktów za prowadzącym Sebastianem Vettelem.

- To mi się całkiem podoba, że samochód jest trudny w prowadzeniu - powiedział Hamilton. - To tak jak byś patrzył, kiedy ludzie wskakują na byka i próbują go uspokoić. To samo uczucie ma się w tym samochodzie, to nie jest łatwe.

- Miałem w przeszłości samochody, którymi pięknie i łatwo się jeździło i były łatwe do ustawienia. Teraz lubię te wyzwanie, które stawia mnie i inżynierów na krawędzi - dodał. - To naprawdę sprawia, że musimy być o wiele bardziej skrupulatni w podejmowaniu decyzji, w którym pójść kierunku i jak ciężko muszę pracować nad znalezieniem balansu samochodu. To oczywiście było słychać przez radio w ostatnim wyścigu. O to toczy się walka.

- W ciągu roku samochód będzie się poprawiał, ponieważ rozumiemy go coraz lepiej, opony i narzędzia, którymi dysponujemy. Dopracujemy to i samochód będzie łatwiejszy do jazdy.