Mercedes chce utrzymania przepisów

śro, 12 września 2018 godz. 15:16:03 skomentuj F1

Toto Wolff | fot. Mercedes AMG F1

Szef zespołu Mercedesa w F1, Toto Wolff, powiedział w rozmowie z portalem crash.net, że chciałby utrzymania obecnych przepisów dotyczących jednostek napędowych, dopóki nowi producenci nie będą mocniej zainteresowani dołączeniem do serii. Zmiany planowane są na sezon 2021, ale mimo kilku zapowiedzi nadal nie przedstawiono szczegółów.

- Jeśli uda się przekonać nowych dostawców, dużych producentów lub światowe marki do dołączenia do serii, musimy wysłuchać ich i coś zrobić, ale obecnie nie wygląda na to, by ktokolwiek był chętny, by zaangażować się od 2021 roku, więc utrzymanie zasad na rok 2021 sprawi, że unikniemy dodatkowych kosztów i będziemy mogli rozwijać obecne jednostki napędowe. Są rzeczy, które możemy zrobić, by poprawić silnik w kwestii dźwięku i zużycia paliwa. Jednak wciąż rozmawiamy - mówił Wolff.

- Wydaje mi się, że poza przepisami dotyczącymi silników, ważne są również powiązania komercyjne, które chcemy mieć z Liberty Media. Jeśli będziemy mieli jasną sytuację zobowiążemy się do pewnych rzeczy - dodał.

fot. Mercedes AMG F1