Mekies opuszcza FIA na rzecz Ferrari

śro, 14 marca 2018 godz. 14:59:28 skomentuj F1

Laurent Mekies | fot. XPB

Laurent Mekies, który do tej pory był dyrektorem do spraw bezpieczeństwa w FIA oraz pełnił rolę zastępcy dyrektora wyścigowego F1, zasili szeregi Ferrari. W oświadczeniu FIA czytamy, że Mekies rezygnuje ze swoich stanowisk ze skutkiem natychmiastowym, ale nadal będzie odgrywał pewną rol w kwestiach bezpieczeństwa podczas trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

- Do czasu odejścia z FIA pod koniec czerwca, Mekies będzie pełnił funkcję dyrektora ds. bezpieczeństwa FIA. Jednak natychmiast przestanie pełnić obowiązku związane z F1 i nie będzie zaangażowany w żadną sprawę serii. Ze skutkiem natychmiastowym rezygnuje z roli zastępcy dyrektora wyścigowego F1 - czytamy w oświadczeniu.

Mekies dołączył do FIA w październiku 2014. Na początku 2017 został zastępcą dyrektora wyścigowego F1 i mówiło się, że jest potencjalnym następcą Charliego Whitinga. Nie wiadomo jak na zatrudnienie Mekiesa przez Ferrari zareagują inne zespoły, ale kilka miesięcy temu wiele kontrowersji wzbudziło zaangażowanie przez Renault Marcina Budkowskiego.

fot. XPB