McLaren: Red Bull zasłużył na tytuł

pon, 8 listopada 2010 godz. 22:26:36 skomentuj F1

Martin Whitmarsh | fot. McLarenWg Martina Whitmarsha – szefa zespołu McLaren, ekipa Red Bull Racing zasłużyła na tytuł w tym roku. RBR przypieczętowało swój tytuł po zwycięstwie Vettela i drugim miejscu Webbera w GP Brazylii. Red Bull Racing ma dopiero za sobą sześć sezonów, po tym jak w 2004 roku Dietrich Mateschitz przejął Jaguara.

- Myślę, że muszę pogratulować Red Bullowi – powiedział Martin Whitmarsh. – To nowa nazwa jaka pojawiła się na trofeum, co jest dobre dla sportu. Wykonali dobrą pracę i zasłużyli na mistrzostwo w klasyfikacji konstruktorów. Teraz będą twardo cisnęli, aby zdobyć mistrzostwo w klasyfikacji kierowców, tak jak Fernando i Lewis. Myślę, że to dobre dla sportu, że walka trwa do ostatniej rundy.

- To były wspaniałe mistrzostwa. Mieliśmy w tym sezonie wiele wzlotów i upadków. Zobaczymy co się wydarzy w ostatnim wyścigu. Nie chcemy oddawać tytułu w klasyfikacji konstruktorów, ale teraz musimy się upewnić, że utrzymamy drugie miejsce. Tak jak możemy wygrać wśród kierowców, możemy stracić drugie miejsce wśród konstruktorów na rzecz Ferrari. Wszystko jest możliwe i to jest wspaniałe w tym sporcie - podsumował.