Grand Prix Azerbejdżanu 2018 - McLaren powalczy o prędkość

czw, 26 kwietnia 2018 godz. 17:22:05 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Fernando Alonso przyznał w rozmowie z motorsport.com, że zespół McLaren planuje na piątek zastosować inne ustawienia samochodów, by auta osiągały lepszą prędkość maksymalną. Mimo zmian jednostek napędowych z Hondy na Renault obaj kierowcy zespołu w Australii i Bahrajnie notowali najniższe maksymalne prędkości w stawce.

- W ostatnich latach mieliśmy tutaj trudne wyścigi. Byliśmy ograniczeni ze względu na silnik. W tym roku na prostych też mamy dość wolny samochód, ale mamy nadzieję, że poprawimy to. W piątek mamy inny niż zwykle program do zrealizowania, by zyskać prędkość i liczymy, że zmniejszymy straty. W tym roku jeszcze nie awansowaliśmy do Q3. Tutaj będzie to trudne, ale możemy być bliżej - mówił Alonso.

- Na tym torze mamy różne partie. Rzeczy, które zastosujemy na jedną część toru, nie będą pasować do drugiej. Musimy dokładnie się zastanowić. Jutro jest dzień testowy, więc wszystko dokładnie sprawdzimy. W nocy zrównoważymy wszystkie rozwiązania i podejmiemy decyzję. W wyścigu na wolnych partiach nie ma manewrów wyprzedzania, ponieważ to wąski tor uliczny, więc dobra prędkość na prostej daje ci przewagę - dodał.

fot. McLaren