McLaren potwierdził Sainza

czw, 16 sierpnia 2018 godz. 14:39:18 skomentuj F1

Carlos Sainz | fot. Renault Sport F1

Zgodnie z wczorajszymi informacjami zespół McLaren Racing, potwierdził dziś, że Carlos Sainz będzie kierowcą zespoł€ w sezonie F1 2019. Hiszpan podpisał wieloletnią umowę z zespołęm i zastąpi Fernando Alonso.

- Cieszę się, że mogę wreszcie potwierdzić, że będę kierowcą McLarena w sezonie 2019. Rozglądałem się za tym od dłuższego czasu i jestem bardzo podekscytowany kolejnym rozdziałem mojej kariery. Od zawsze byłem fanem McLarena. To wspaniała marka w sporcie. Kierowcy, którzy bronili barw McLarena to bohaterowie F1. Fernando jest jednym z nich, więc wyjątkowe jest to, że zajmę jego miejsce jako następna generacja hiszpańskich kierowców wyścigowych. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim z McLarena za spełnienie moich marzeń z dzieciństwa. Zespół ma długoterminowe plany na przyszłość i nie mogę doczekać się, by odegrać kluczową rolę w drodze powrotnej na szczyt - mówił Sainz.

- Jesteśmy podekscytowani faktem, że Carlos dołączy do nas jako kierowca McLarena. Od pewnego czasu ocenialiśmy go bardzo wysoko wśród wszystkich młodych kierowców, którzy pojawili się w F1. Carlos przyniesi ze sobą idealną mieszankę młodości i doświadczenia. Mimo, że ma dopiero 23 lata, to rozpocznie swój piąty sezon w tym sporcie i ma ogromne doświadczenie wyścigowe. Nie jest tajemnicą, że jest wielkim fanem Fernando i dobrze, że wskoczy na jego miejsce. Będzie świetnie pasował do McLarena - komentował Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing.

fot. McLaren