McLaren podjął decyzję?

śro, 14 czerwca 2017 godz. 15:00:25 skomentuj F1

fot. McLaren

Mike Gascoyne z telewizji Sky Sports, zdradził, że władze McLarena podjęły już decyzję o zerwaniu współpracy z Hondą, co ma nastąpić z końcem obecnego sezonu. Były szef techniczny Toyoty uważa, że znacząca zmiana tonu wypowiedzi czołowych osób w McLarenie jasno sugeruje, że zespół rozpoczął przygotowywać dokumenty kończące wspólną działalność.

- Retoryka ostatnich wypowiedzi jest bardzo krytyczna i wydaje się, że podjęto już decyzje. Problem stanowi jak je upublicznić - mówił Gascoyne.

Według doniesień z Montrealu McLaren rozmawiał w Kanadzie z przedstawicielami Mercedesa o nawiązaniu współpracy. Przed dołączeniem do zespołu Hondy, to Mercedes zaopatrywał ekipę Fernando Alonso i Stoffela Vandoorne'a.

- Mercedes to oczywisty wybór. Mają bardzo dobry silnik i relacje z klientami. Politycznie to też pasowałoby. Czy są inne opcje? Nie widzę zespołu McLaren-Ferrari, a Renault nie jest kierunkiem, który chcesz obrać. To musi być Mercedes albo nadal będą męczyć się z Hondą. Przejście z Hondy na Mercedesa to zdecydowanie mniejszy krok niż wybór Ferrari lub Renault, które mają bardzo zróżnicowane układy wewnętrzne - dodał Craig Scarborough, analityk techniczny Sky Sports.

fot. McLaren