McLaren nie rezygnuje z rozwoju

czw, 27 kwietnia 2017 godz. 13:32:18 skomentuj F1

McLaren | fot. XPB

Dyrektor wyścigowy McLarena - Eric Boullier przyznał, że jego ekipa nie może odpuścić agresywnych prac rozwojowych nad podwoziem samochodu, pomimo tego, że przede wszystkim to mocniejszy silnik jest im potrzebny do walki z rywalami w F1.

Honda w najbliższych tygodniach ma dostarczyć ekipie z Woking poprawioną jednostkę napędową. W tym czasie zespół cały czas stara się poprawić wydajność podwozia.

Chociaż w ten sposób nie nadrobią zbytnio deficytu mocy Boullier uznał, że najgorszym rozwiązaniem jest usiąść i czekać, aż to Honda w pierwszej kolejności wprowadzi poprawki.

Zapytany, jak ważne jest, aby zespół kontynuował pracę nad ulepszeniami, Boullier odparł: - Przede wszystkim dlatego, że wyścigi to nasze DNA, a po drugie dlatego, że jeśli się poddamy, wszystko się załamie.

- Jesteśmy odpowiedzialni za osiągi podwozia, więc musimy mieć pewność, że jest dobre i je rozwijamy - dodał. - Do tego musimy przygotować się na najbliższe lata, ponieważ w przepisach będzie panowała stabilność przynajmniej przez dwa lub trzy sezony. Całą tę platformę budujemy na przyszłość – stwierdził.

fot. XPB