McLaren musi rozwinąć aerodynamikę

pią, 6 lipca 2018 godz. 10:42:34 skomentuj F1

fot. McLaren

Fernando Alonso powiedział w rozmowie z motorsport.com, że słabsza forma McLarena może być spowodowana zmianami przepisów przed sezonem 2018.

- Myślę, że niektóre przepisy nie ułatwiły nam zadania. W tym roku straciliśmy sporo podzespołów, które mieliśmy w aucie rok temu, głównie w jego tylnej części. Zespół nie znalazł sposobu na poprawę wydajności lub siły docisku, by zrekompensować straty wynikające z przepisów. Jesteśmy słabsi pod względem aerodynamiki. Zyskaliśmy dzięki nowej jednostce napędowej, zwłaszcza pod względem niezawodności. W wyścigach, których nie ukończyliśmy, pojawiły się problemy z podwoziem. Chcemy odzyskać wydajność aerodynamiczną - mówił Alonso.

- Niektóre z aktualizacji działają, a inne sprawiają nieprzyjemne niespodzianki. To nasza największa słabość i problem. W Hiszpanii mieliśmy nowe przednie skrzydło i nos, które były dość innowacyjne i zrobiliśmy krok naprzód. Oba auta były w Q3, a wyścig zakończyłem na siódmym miejscu. Musimy to kontynuować. Musimy rozwijać nowe części poza torem. Podczas weekendów ciężko jest wszystko sprawdzić i w silnej grupie środka stawki różnice zrobi wyścig w fabrykach - dodał.

- Trudno powiedzieć, kiedy staniemy się czołowym zespołem. Na przykład Red Bull ma bogate doświadczenie i świetne podwozie, ale nie walczą o mistrzostwo od 2013 roku, ponieważ nie gra cały pakiet, szczęście, zarządzanie oponami i wiele innych rzeczy - zakończył.

fot. McLaren