McLaren musi poprawić kwalifikacje

wto, 10 kwietnia 2018 godz. 13:31:31 skomentuj F1

fot. McLaren

Po kłopotach podczas zimowych testów, trzecie miejsce McLarena w kategorii konstruktorów, po dwóch dotychczasowych wyścigach F1, może być postrzegane jako sukces. Jednak Alonso nie ukrywa problemów zespołu, szczególnie jeśli chodzi o kwalifikacje.

Zarówno w Australii, jak i Bahrajnie, kierowcy ekipy z Woking odpadli w Q2. Na Sakhir Alonso był trzynasty, a za sobą miał Stoffela Vandoorne'a. Byli za kierowcami Toro Rosso, Renault i Force India.  Z tak dalekich pozycji startowych wywalczyli w wyścigu siódme i ósme miejsce.

Alonso przyznaje, że zespół musi zdecydowanie poprawić swoje osiągi w kwalifikacjach.

- Z pewnością to była dobra niedziela dla nas - powiedział Alonso. - Nie byliśmy pewni tempa wyścigowego, kwalifikacje poszły trochę źle, więc zdobycie punktów przez obydwa samochody, to świetny wynik. Musimy jednak zrozumieć naszą stratę do tych z przodu i poprawić się, ponieważ to był trudny weekend, bardziej niż się spodziewaliśmy.

- Widzieliśmy już podczas testów, w Australii i tutaj, że brakuje nam trochę prędkości w kwalifikacjach, a tempo w wyścigu jest już trochę lepsze - dodał. - W niedzielę zdobywamy punkty, więc trend jest dobry. Jednak musimy zacząć piąć się w górę stawki.

- Zespół wykonał dobrą pracę ze strategią, pit stopami, niezawodnością i zdobyliśmy dobre punkty - odniósł się do Bahrajnu. - Patrząc na to, jak rozpoczął się weekend i biorąc pod uwagę nasze tempo, jest oczywiste, że musimy się poprawić. To co mamy obecnie, jest niewystarczające, choć w niedziele zapewniamy wyniki.