McLaren kontaktował się z Mercedesem?

czw, 16 marca 2017 godz. 12:38:42 skomentuj F1
Tagi: mclaren, mercedes

fot. McLaren

McLaren miał mieć wstępny kontakt z Mercedesem pod kątem potencjalnej współpracy na dostawy jednostek napędowych.

McLaren od czasu nawiązania ponownej współpracy z Hondą od 2015 roku, cały czas boryka się z problemami, których przysparza im awaryjny i mało konkurencyjny silnik. Kiedy zapowiadano, że będzie już lepiej, podczas testów przedsezonowych ponownie pojawiły się problemy z niezawodnością jednostki japońskiego producenta.

Wg BBC McLaren ocenia teraz swoje możliwości na sezon 2018 i kolejne. Mieli mieć nieformalny i rozpoznawczy kontakt z Mercedesem.

McLaren korzystał z silników Mercedesa od 1995 do 2014 roku. W tym okresie cztery razy zdobywali mistrzostwo w klasyfikacji konstruktorów.

Ekipa z Woking ma wieloletni kontrakt z Hondą.

Dyrektor wyścigowy zespołu - Eric Boullier nie ukrywa, że nie spodziewali się tak wielu problemów przed sezonem 2017.

- Mamy więcej problemów, niż oczekiwaliśmy - powiedział Boullier. - Wiedzieliśmy, że stawimy czoła pewnym rzeczom podczas testów, ale naprawdę nie tak wielu, jak widzieliśmy. Nieustannie pracujemy, aby zmniejszyć ilość problemów i jeździć szybciej.

Wśród wielu kłopotów z nowym blokiem Hondy, został zapytany, czy McLaren napędzany silnikiem Mercedesa wróciłby teraz do wygrywania wyścigów, odparł: - Myślę, że tak by było.