McLaren jutro poinformuje o kontrakcie z Alonso?

śro, 18 października 2017 godz. 11:42:02 skomentuj F1

fot. McLaren

Już jutro, tuż przed rozpoczęciem Grand Prix Stanów Zjednoczonych, McLaren może poinformować o podpisaniu nowego kontraktu z Fernando Alonso.
 
Szef McLarena, Zak Brown, zapytany, kiedy można spodziewać się potwierdzenia nowej umowy z Hiszpanem, odparł: - Od jakiegoś czasu jesteśmy już blisko.

- Chcieliśmy mieć już za sobą azjatyckie wyścigi, a sprawy związane z naszym nowym partnerem silnikowym są już gotowe. Spodziewam się, że wkrótce zakończymy finalizację naszych planów z Fernando.
 
FIA poinformowała, że Alonso weźmie udział w jutrzejszej konferencji prasowej.
 
- W czwartek będzie obecny na konferencji prasowej, ale musimy podpisać umowę, zanim coś zostanie ogłoszone - dodał.
 
Spekuluje się, że roczne wynagrodzenie Alonso będzie wynosiło 40 milionów euro. Jednak podczas negocjacji kontraktowych skupiano się bardziej na kwestiach dopuszczenia Hiszpana do pojedynczych startów w innych seriach wyścigowych, jak np Indy 500.
 
Brown poinformował jednak, że jest mało możliwy udział Alonso w wyścigu Le Mans. Są zainteresowani wystawieniem swojego samochodu, ale ich obecne auta GT3 i GT4 nie spełniają wymogów regulaminowych.
 
- Le Mans to coś, czemu się przyglądamy - powiedział Brown. - Jako producent bierzemy udział w spotkaniach. Le Mans jest interesujące, ale niezależnie od przepisów, to musi być dobra platforma.