McLaren bez sponsora tytularnego

wto, 19 grudnia 2017 godz. 11:28:35 skomentuj F1

fot. McLaren

Szef zespołu McLaren F1 – Zak Brown poinformował, że ekipa z Woking cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony nowych sponsorów na sezon 2018, ale nie mają w planach pozyskania partnera tytularnego.

W przeszłości, były już szef McLarena – Ron Dennis, sugerował, że skończyła się w Formule 1 era sponsorów tytularnych, z czym zgadza się Brown, pomimo obecności w stawce takich zespołów jak Red Bull Racing, czy Sauber, który niedawno nawiązał współpracę z Alfą Romeo.

- Nie sądzę, abyśmy mieli sponsora tytularnego. Myślę, że będziemy posiadali za to głównych partnerów - powiedział Brown.

- Spoglądając na F1, tak naprawdę nikt nie odnosi się do nazw tytularnych partnerów zespołów, więc nie sądzę, aby to przedstawiało dużą wartość. Jest budowanie świadomości marki, ale nie zamierzamy sprzedawać nazwy, chcemy pozostać, jako zespół McLaren.

Brown przyznał, że jest zainteresowanie jego zespołem wśród sponsorów, zarówno ze względu na zmiany w samej F1, jak również na lepszą sytuacją ekipy, po zakończeniu współpracy z Hondą i podpisaniu kontraktu na dostawy jednostek napędowych od Renault.

- Podpisaliśmy umowy z kilkoma sponsorami, ale nie wiem dokładnie kiedy je ogłosimy. Nie zamknęliśmy jeszcze tego, więc wszyscy reklamodawcy są mile widziani - dodał.