Massa: Williams pójdzie w złym kierunku zmieniając skład

pią, 13 października 2017 godz. 16:56:22 skomentuj F1

Felipe Massa | fot. XPB

Felipe Massa uznał, że Williams pójdzie w złym kierunku, jeśli zespół nie zachowa go obok Lance Strolla na przyszłoroczne mistrzostwa Formuły 1.

Zespół z Grove zorganizował prywatne testy Roberta Kubicy minionej środy na Silverstone. Kolejne odbędą się w przyszłym tygodniu na Hungaroringu. Wtedy będzie jeździł również Paul di Resta. Zespół ocenia różne opcje pod kątem sezonu 2018 i nie śpieszy się z podaniem pełnego składu.

- Myślę, że to frustrujące, że zespół próbuje ruszyć w kierunku, który może okazać się dla niego gorszy, niż utrzymanie tych samych kierowców – powiedział Massa.

- Lance dobrze się rozwija i szczerze mówiąc ja wykonuję świetną robotę z moją jazdą, więc myślę, że zespół ma pozytywny kierunek, aby zachować to tak, jak jest. Jeśli coś zmienią, to mogą za to więcej zapłacić, niż kosztuje utrzymanie mnie.  

- Uważam, że zespół wie w stu procentach na co mnie stać. To gdzie jestem obecnie w klasyfikacji, nie wynika z moich błędów. Jestem tam ze względu na to, co wydarzyło się w ostatnich trzech wyścigach, kiedy straciłem może około trzydziestu punktów.

- Gdybym miał tyle punktów, ile powinienem, walczyłbym prawdopodobnie blisko chłopaków z Force India.