Massa szuka nowej ścieżki

wto, 7 listopada 2017 godz. 08:50:59 skomentuj F1
Tagi: massa, f1, formula 1

Felipe Massa | fot. Williams F1

Felipe Massa przyznał na łamach motorsport.com, że chciał pozostać w Formule 1, ale po ogłoszeniu opuszczenia serii szuka możliwości startów w innych cyklach. Brazylijczyk zrezygnował ze startów w F1 już w zeszłym roku, ale po tym jak Mercedes wykupił z Williamsa Valtteriego Bottasa, Massa powrócił do stawki kierowców.

- Część mnie chciała kontynuować starty, ponieważ uważam, że nadal jestem wystarczająco konkurencyjny. Mogę ścigać się w topowym samochodzie F1 i bardzo dobrze czuję się w Williamsie. Jednak każda historia kiedyś się kończy i nie mam nic, czego mógłbym żałować. Dokładnie rok temu byłem w takiej samej sytuacji i zespół nagle poprosił mnie, bym wrócił. To był prawdziwy zaszczyt i doceniam to. Teraz jestem gotowy na podróż inną ścieżką. Jestem zadowolony z tego, co zrobiłem i co osiągnąłem - mówił Massa.

- Niektórzy są ciekawi, gdzie będę ścigał się w przyszłym roku, ale jest za wcześnie, by oficjalnie o tym rozmawiać. Na razie skupiam się na zakończeniu sezonu. Przed nami dwa kolejne wyścigi, które będą ważne dla mnie i zespołu. Rozważę wszystkie możliwości i podejmę decyzję. Lubię ścigać się i czuć rywalizację. Chcę to robić - dodał.

- Chciałbym przyjąć nowe wyzwanie, które w perspektywie będzie miało walkę o dobre wyniki. Lubię wyścigi i chcę nadal startować oraz czerpać przyjemność z tego tak jak przez całą moją karierę - zakończył.

fot. Williams F1