Massa stawia na DRS

czw, 30 marca 2017 godz. 11:27:45 skomentuj F1
Tagi: felipe massa

Felipe Massa

Felipe Massa uważa, że kontrowersyjny system DRS jest obecnie jedyną szansą na wyprzedzanie w Formule 1.

- Teraz wyprzedza się trudniej, ale to było jasne od razu, kiedy zmieniły się przepisy - powiedział Massa.

- To jednak zależy też od toru. Australia jest zawsze trudnym obiektem, więc nie zawsze tak będzie - dodał.

Tymczasem szef F1 - Ross Brawn informował niedawno, że chce się pozbyć tak sztucznych elementów, jak DRS.

- Z wyprzedzaniem zawsze tak było, do kiedy nie wymyślono DRS - kontynuował Brazylijczyk. - W dawnych czasach po uzyskaniu danej pozycji po starcie, na takiej się też finiszowało, jeśli nie popełniło się błędu, lub nie pojawiły się problemy.

- Nie będzie już tak jak kiedyś, ponieważ dysponujemy DRS. Jeśli nie będziemy go posiadali, nikt już nikogo nie wyprzedzi.

Przyznaje również, że Formuła 1 będzie dużo bardziej wymagająca fizycznie dla kierowców, ale Melbourne  jeszcze nie było najlepszym przykładem tego, czemu będzie trzeba sprostać w tym sezonie.

- Będą trudniejsze tory. Australia nie jest tak trudna pod względem fizycznym. Np w Malezji będzie bardzo gorąco. Są tory, gdzie poczujemy kwestię fizyczną i kiedy jesteś zmęczony, są większe szanse na popełnienie błędu.

- Wyścig w Australii kończyłem czując się dobrze, ale było ciężej niż wcześniej. Jeśli jednak przyjrzeć się kierowcom, wszyscy trenują. Większość kierowców jest bardzo profesjonalna, może Hamilton trochę mniej - zażartował.

W tym roku partnerem Massy w Williamsie jest 18-letni Lance Stroll, dla którego to debiut w F1.

Testy zimowe okazały się trudne dla Kanadyjczyka, a w Melbourne miał sporo problemów. Massa, który debiutował w F1 w wieku 21 lat przyznaje, że wcale nie miał łatwiej.

- Ma 18 lat. Kied ja miałem 18 lat też popełniałem błedy. Dowiadujesz się, że potrzebujesz czasu. Napewno poprawi się w trakcie mistrzostw.

- Nie miał świetnego startu, włączając do tego to, co działo się również podczas testów. Musi mieć czas i cierpliwość. Przekazuję mu wszystkie informacje, wszystko co widzę, pomagając mu w nauce. Znam go, odkąd miał osiem lat. Czuję oddanie, aby mu pomóc w rozwoju i abyśmy mieli mocne partnerstwo w trakcie sezonu - podsumował.