Massa nieprzychylny testom Kubicy i di Resty

czw, 5 października 2017 godz. 09:49:09 skomentuj F1

Felipe Massa | fot. XPB

Testy Roberta Kubicy i Paula di Resty za kierownicą samochodu F1 w specyfikacji 2014 nie dadzą Williamsowi wystarczającej ilości informacji, aby ocenić ich potencjał pod kątem sezonu 2018, tak uważa Felipe Massa.

Lista chętnych do Williamsa, na partnera Lance Strolla w przyszłorocznych mistrzostwach obejmuje starającego się o powrót Roberta Kubicę, kierowcę rezerwowego ekipy z Grove Paula di Restę, jak również wspieranego przez Mercedesa Pascala Wehrleina. O przedłużenie kontraktu stara się Felipe Massa.

Di Resta i Kubica otrzymają do testów samochód z 2014 roku. Jazdy mają odbyć się pomiędzy Grand Prix Japonii i Stanów Zjednoczonych.
 
Massa twierdzi jednak, że testy w starszym modelu nie będą reprezentatywne.

- To dla mnie nic nie zmienia - odniósł się Massa do testów Kubicy i di Resty.
 
- Williams wie w stu procentach co mogę dać zespołowi i jeśli zostaną przeprowadzone testy w czteroletnich samochodach, to one są kompletnie inne. Nie da się przeprowadzić zbyt dużej oceny - dodał.
 
Brazylijczyk zapewnia również, że czuje się dość zrelaksowany, jeśli chodzi o jego przyszłość w F1.
 
- Dawałem z siebie wszystko w ostatnich wyścigach w tym roku i nie wiem co wydarzy się w przyszłości - kontynuował. - Jestem chętny na kolejny sezon. Myślę, że bym sobie świetnie poradził i uważam, że mogę dać dużo zespołowi, tak jak to już zrobiłem.
 
- To jednak nie ja podejmuję decyzję, tylko zespół. Dałem im dużo, jak również Formule 1 i jeśli ludzie są zadowoleni, zostanę - podsumował.

fot. XPB