Massa: Kubica będzie miał problemy

śro, 25 października 2017 godz. 10:58:30 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. XPB

Felipe Massa ponownie zakwestionował słuszność ewentualnego kontraktu Williamsa z Robertem Kubicą lub Paulem di Restą na przyszłoroczne mistrzostwa Formuły 1.

Zespół z Grove nadal nie podjął decyzji, kto będzie partnerem Lance Strolla w sezonie 2018. Obok Kubicy i di Resty, kandydatem nadal jest obecnie jeżdżący dla Williamsa Felipe Massa.

Brazylijczyk twierdzi, że Robert Kubica miałby duże problemy pod względem fizycznym, gdyby doszło do jego powrotu do F1.

- Po pierwsze, to nie mam pojęcia, w jaki sposób jeździ - powiedział dla GP Gazette. - Szczerze powiedziawszy, nie byłbym w stanie zrobić tego co on, prowadzić tylko jedną ręką.

- Nie mogę w to uwierzyć, że nie będzie miał problemów w niektórych wyścigach z tym samochodem, który jest bardziej wymagający pod względem fizycznym - dodał. - Doceniam to co robi, radzi sobie niesamowicie, ale nie mogę uwierzyć, że nie będzie miał kłopotów.

Uważa, że di Resta również nie będzie dobrym wyborem dla zespołu, dodając, że ostatnie jego wyniki w DTM nie są przekonujące.

- Nie wydaje mi się, aby był właściwym kierowcą dla zespołu, do rozwijania samochodu i zapewniania wyników - stwierdził. - Nie sądze też, aby wykonywał świetną pracę w swoich wyścigach. Tak czy inaczej nie jestem tu po to, aby narzekać. To tylko moja opinia.

Szkot tegoroczny sezon DTM zakończył na jedenastym miejscu.

fot. XPB