Massa jeździ Ferrari

wto, 23 sierpnia 2005 godz. 21:05:51 skomentuj F1

Felipe MassaNa Monzy rozpoczęły się testy z udziałem wszystkich zespołów F1, przygotowujące do Grand Prix Włoch. Dzisiaj jeździło tylko Ferrari, jutro dołączy reszta poza Minardi, które zaplanowało zajęcia wyłącznie w czwartek i piątek.

Michelin nie jest szczęśliwy z faktu, że Felipe Massa został zwolniony przez Saubera na testy Bridgestone, ale Szwajcarzy są też powiązani z dostawcą silników. Pierre Dupasquier zapowiedział, iż Felipe nie będzie już w tym roku testował opon Michelina. 24-latek towarzyszył na torze Rubensowi Barrichello, któremu z kolei Ferrari zamierza ograniczyć program testów. Jutro Luca Badoer zastąpi Rubensa.

Rano ustawiano dwa F2005, po południu testowano opony. Massa długo czekał po lunchu, aż mechanicy usprawnią jego pojazd. - Nie jestem numerem 2, czegoś takiego nie ma w moim kontrakcie i w przyszłym roku spróbuję wygrać z Michaelem Schumacherem. Zrobię wszystko, żeby być od niego szybszym - zapowiada Felipe, a jego menadżer Nicolas Todt, pytany czy mały Paulista pomoże Schumiemu w 2006, odrzekł: - Dlaczego miałby to robić? Schumacher nie jest właścicielem Ferrari. Felipe ma inne zadania i będzie pracował dla Ferrari. - On jest bardzo dobry i nie zaakceptuje instrukcji, żeby jechać za kolegą z zespołu - twierdzi Jacques Villeneuve.

Schumi planował przerwę w jeżdżeniu, powiedział w Turcji, że tęskni za dziećmi, ale zamiast wakacji wybrał jednak Monzę. Będzie testował w środę i czwartek.

MONZA - 23.8
Rubens Barrichello (BR) Ferrari F2005 1.22,506 (94)
Felipe Massa (BR) Ferrari F2005 1.23,461 (61)