Massa czeka na decyzję

czw, 28 września 2017 godz. 16:06:56 skomentuj F1
Tagi: Massa, Williams

Felipe Massa | Fot. LAT

Felipe Massa chce zostać w Williamsie na następny sezon i liczy, że decyzja na temat drugiego kierowcy obok Lance'a Strolla, zostanie podjęta w najbliższych tygodniach.

- Z pewnością nie będę czekał do grudnia - powiedział Felipe w Sepang. - Nie narzucam terminu ale mam nadzieję, że to nastąpi w najbliższych tygodniach. Nie chcę jechać na powiedzmy, ostatnie dwa wyścigi nie wiedząc nic o mojej przyszłości. Poczekamy i zobaczymy jaka będzie decyzja. Liczę, że wkrótce zostanie podjęta. Dobrze byłoby, gdyby wszystko rozstrzygnęło się przed Brazylią - dobrze dla wszystkich, nawet dla teamu.

Rozmawiamy z zespołem, który wie, że na sto procent chcę zostać na kolejny rok. Team wie, czego może ode mnie oczekiwać. Zdecydowanie wszyscy, którzy rozumieją wyścigi, stoją po mojej stronie - inżynierowie i pozostali. To się dla mnie liczy. Są jednak inne decyzje, które nie zależą od talentu kierowcy, tego, co może wnieść do zespołu z jeździeckiego punktu widzenia. Nie ja powinienem o tym mówić.

Mówię tylko to, co wiem, w co wierzę - i zdecydowanie to nie inżynierowie decydują. Ludzie w kierownictwie zespołu mają własny sposób podejmowania decyzji. Miejmy nadzieję, że będzie to właściwy kierunek dla topowego, dobrego teamu.

Fot. Williams F1