Massa chciał gwarancji

nie, 12 marca 2017 godz. 09:14:06 skomentuj F1
Tagi: felipe massa

Felipe Massa

Felipe Massa chciał gwarancji od Williamsa, że zespół zmierza w dobrym kierunku, kiedy decydował się na kontynuowanie startów w Formule 1 z ekipą z Grove w tym roku.

Massa kontaktował się z Claire Williams po tym, jak stało się jasne, że Mercedes przymierza się do pozyskania Valtteriego Bottasa w miejsce Nico Rosberga. Potem udał się do Wielkiej Brytanii, aby omówić to, co poszło źle w poprzednim sezonie.

- Od razu do mnie zadzwonili i porozmawialiśmy. Potem poleciałem do Anglii, aby omówić z nią wiele rzeczy  na temat zespołu i pomysłów, które nie zadziałały w zeszłym roku.

- W każdym razie mieliśmy długą rozmowę, a potem to zajęło trochę czasu, aby wszystko wyjaśnić na sto procent. Nie tylko chodziło o mnie, ale również o wiele rzeczy wokoło, z Mercedesem, Valtterim, ze mną.

Ostatecznie Brazylijczyk był przekonany, że powrót będzie dobrą decyzją: - Podążałem za sercem i wiadomościami, które dostawałem od kibiców i rodziny.

- Nigdy nie dostałem wiadomości, aby tego nie robił - dodał.

- Myślę, że jeśli gdzieś pracuję, muszę działać w miejscu, gdzie czuję się ważny, to istotne i tam, gdzie mogę być konkurencyjny. Podjąłem decyzje o kontynuowaniu startów ponieważ miałem możliwość utrzymania profesjonalnego kierunku - podsumował.