Martini kończy współpracę z Williamsem

wto, 27 lutego 2018 godz. 09:28:12 skomentuj F1

Siergiej Sirotkin | fot. XPB

Serwis motorsport.com podaje, że Martini zakończy współpracę z Williamsem po sezonie 2018.

Marka Martini wróciła do F1 w 2014 roku, podpisując umowę z ekipą z Grove, co zaowocowało m.in. pełną zmianą barw samochodu.

Bacardi Group, do którego należy Martini, prowadziło rozmowy z Williamsem o dalszej współpracy, jak również z innymi ekipami o alternatywnych rozwiązaniach. Postanowiono jednak o całkowitym wycofaniu się z F1, działania te bowiem nie są już zgodne z celami strategicznymi marki.

- Dyskutowaliśmy o przedłużeniu umowy po sezonie 2018. Chcieliśmy dalszej współpracy, ale Grupa Bacardi przekazała nam, że całkowicie rezygnują z Formuły 1, kiedy wygaśnie nasza umowa pod koniec roku. Ich strategiczne priorytety ewoluują w miarę upływu czasu - powiedziała Claire Williams.

Odejście Martini jest sporym ciosem dla Williamsa. Zachowują jednak solidną grupę sponsorów, w tym firmę Acronis, z którą podpisali umowę przed tym sezonem.

Otrzymali również solidny zastrzyk gotówki od SMP Racing po podpisaniu kontraktu z Siergiejem Sirotkinem. Mają też duże wpływy dzięki budżetowi, jaki wnosi ze sobą wspierany przez ojca Lance Stroll.

Williams zapewnia, że zespół pozostaje stabilny finansowo.

fot. XPB