Marko optymistycznie o współpracy z Hondą

pon, 25 września 2017 godz. 12:15:11 skomentuj F1

Helmut Marko & Franz Tost

Red Bull jest optymistycznie nastawiony, jeśli chodzi o ich współpracę z Hondą w F1.
 
Od sezonu 2018 zespół Toro Rosso będzie korzystał z jednostek napędowych japońskiego producenta.
 
Pojawiają się opinie, że to była zła decyzja dla zespołu z Faenzy, biorąc pod uwagę trzy lata nieudanej współpracy McLarena z Hondą.
 
- Kontaktowaliśmy się z Hondą i zrobiliśmy własne rozeznanie - wyjaśnił dr Helmut Marko, doradca Red Bulla ds. motorsportu. - Po tym, czego się dowiedzieliśmy, mamy optymistyczny pogląd na przyszłość.

- Widzieliśmy obydwa McLareny w czołowej dziesiątce w Singapurze, obserwujemy, że silnik jest rozwijany i wiemy co dzieje się za kulisami - dodał.
 
- Honda ma potencjał finansowy, niezbędną infrastrukturę, jedną z najnowocześniejszych fabryk z odpowiednimi platformami testowymi, są w pełni oddani Formule 1 i dążą do zwycięstw ze swoim partnerem.
 
- Musimy jednak zwrócić uwagę na japońską mentalność, jest trochę inna od tej Europejczyków - uznał
 
- Teraz poczekajmy i zobaczymy, jak będzie wyglądała współpraca Toro Rosso z Hondą. We wrześniu 2018 roku będę w stanie powiedzieć, co zamierzamy zrobić w 2019 roku.
 
Dziś natomiast poinformowano o zacieśnieniu współpracy Red Bull Racing z Aston Martinem. Brytyjska marka nie wyklucza również wejścia do F1 jako dostawca silników. Więcej na ten temat pod tym linkiem.

fot. XPB