Marchionne chciałby Alfę Romeo w F1

wto, 20 grudnia 2016 godz. 13:41:45 skomentuj F1

Sergio Marchionne | fot. Ferrari

Sergio Marchionne, prezydent Ferrari, zdradził podczas bożonarodzeniowego spotkania z mediami, że jest zainteresowany powrotem do stawki F1 Alfy Romeo. Zespół miałby być zapleczem dla Ferrari i "kuźnią młodych włoskich kierowców".

Ferrari ostatnio poinformowało o zatrudnieniu wicemistrza GP2, Antonio Giovinazziego, który będzie trzecim kierowcą. Marchionne zasugerował, że zespół Alfy Romeo byłby dla 22-latka zdecydowanie lepszą opcją rozwoju.

- Alfa Romeo w F1 może być rozwiązaniem dla młodych włoskich kierowców. Jeden z najlepszych, Giovinazzi, jest już z nami, ale istnieją też inni, którzy walczą ze sobą. Alfa Romeo byłaby czymś więcej niż naszym satelickim zespołem, oferowałaby dodatkowe miejsca - mówił Marchionne.

- Jest miejsce na powrót Alfy Romeo przy ewentualnej współpracy z Ferrari. To nie stanie się teraz, ponieważ marka musi zarobić najpierw na sprzedaży Giulii i Stelvio - dodał.

Alfa Romeo była obecna w F1 w latach 1950-51 oraz 1979-85. Ponadto w okresie 1961-1979 marka dostarczała silniki. Na swoim koncie zespół ma dwa mistrzowskie tytuły wśród kierowców, dziesięć wygranych wyścigów i 26 miejsc na podium. Dwanaście razy kierowca Alfy zdobywał pole position, a czternaście razy wykręcał najszybsze okrążenie wyścigu.

fot. Ferrari