Lowe zjednoczył Williamsa

wto, 23 maja 2017 godz. 12:25:14 skomentuj F1

Paddy Lowe | fot. XPB

Felipe Massa chwali pracę Paddy'ego Lowe, którego działania zdecydowanie poprawiły sytuację w Williamsie.

Lowe, który w ostatnich latach pracował dla Mercedesa, przyczyniając się w dużym stopniu do jego sukcesów, od tego roku dołączył do ekipy z Grove, gdzie objął stanowisko dyrektora technicznego.

- To co zrobił, to zjednoczył rożne departamenty. Wcześniej  jeden dział potrafił walczyć z innym, bowiem przykładowo wyprodukowanie jednej części zajmowało dużo czasu. To się zmieniło. Teraz wszystkie obszary są połączone we właściwy sposób, tak jak w wielkim zespole - powiedział Massa.

36-letni Brazylijczyk uważa, że Williams jednak nadal pozostaje w tyle za dużymi ekipami.

- Myślę, że nie możemy porównywać ze względu na kwestie finansowe. Jest wiele rzeczy, które wpływają na różnicę, między dużym zespołem, a średnią ekipą. Jednak zdołał zjednoczyć wszystkie działy i teraz ludzie pracują razem, to kompletnie co innego.

- Uważam, że mam duże doświadczenie i to szczęście, że pracowałem z zespołami, które odnosiły sukcesy w ostatnich latach - powiedział Lowe. - Tak więc mogę przywrócić wiarę w zespole, ponieważ to jest coś czego brakuje. Myślę, że po tylu latach, bez wygrywania, ludzie zaczynają sądzić, że nie są w stanie wrócić do czołówki. To co muszę zrobić, to zainspirować tych ludzi, aby pokazać im, tak jesteśmy zwycięzcami. Myślę, że mamy ku temu możliwości.

fot. XPB