Testy F1 2019 - Lowe zapowiada wytężoną pracę

śro, 20 lutego 2019 godz. 20:14:04 skomentuj F1

George Russell | fot. Williams Racing

Williams Racing w komunikacie prasowym po trzecim dniu przedsezonowych testów przyznaje, że jest niezwykle zadowolony z faktu, że w końcu udało się wyjechać nowym FW42 na tor. Paddy Lowe, dyrektor techniczny ekipy dodał jednocześnie, że teraz cały zespół skupi się na wytężonej pracy, by nadrobić stracony czas.

- Bardzo rozczarowujące jest, że mamy dwa dni spóźnienia podczas testów w Barcelonie. Cieszymy się jednak, że udało się przygotować auto na popołudniową sesję. Spóźniliśmy się, ale nie ma to wpływu na ciężką pracę ludzi w fabryce i tutaj na miejscu. Popołudniu przeprowadziliśmy wiele kontroli systemów i różnych programów do gromadzenia danych. Nie mieliśmy problemów z niezawodnością, więc pierwsze wrażenia z FW42 są dobre. Jesteśmy w dobrej formie przed rozpoczęciem jutrzejszego programu. Straciliśmy dużo czasu, ale z niecierpliwością czekamy, by w pełni wykorzystać pozostałe pięć dni zimowych testów. Dziękuję wszystkim pracownikom za pracę zespołową i poświęcenie - mówił Lowe.

- Niesamowite jest, że w końcu mogłem poprowadzić FW42. Dzisiaj skupiliśmy się tylko na okrążeniach instalacyjnych, sprawdzeniu auta i systemów gromadzenia danych. Nie patrzyliśmy na osiągi, więc nie jestem w stanie ocenić potencjału auta, ale jestem podekscytowany, że jutro mam dzień pełen pracy - dodał Russell.

Rano na torze pojawi się Robert Kubica. Po południu za kierowcą zasiądzie George Russell.

fot. Williams Racing