Testy F1 - Barcelona 2018 - Lowe zadowolony z pracy Kubicy

czw, 8 marca 2018 godz. 20:27:58 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. XPB

Robert Kubica podczas dzisiejszych testów Formuły 1 na Circuit de Barcelona-Catalunya przejechał 73 okrążenia. Najlepszy wynik, jaki uzyskał za kierownicą FW41, to 1:19.629.

Williams dzisiaj dużo czasu poświęcił na pracę z oponami. Kubica jeździł podczas porannej części sesji.

W piątek, podczas ostatniego dnia testów, Siergiej Sirotkin będzie zasiadał w FW41 rano, a Lance Stroll przejmie samochód popołudniu. Wg wcześniejszych planów poranek miał należeć do Polaka.

- Dzisiaj rano to był mój drugi raz w tym samochodzie - powiedział Robert Kubica. - Warunki były lepsze niż w zeszłym tygodniu, z wyższymi temperaturami, chociaż rano było dość zimno.

- Wykorzystałem kolejne pół dnia, aby więcej pojeździć, wykonując bardziej szczegółowe testy samochodu w celu uzyskania większej ilości danych - dodał. - Sprawdzaliśmy miękką mieszankę, przeszliśmy z miękkiej na supermiękką, uzyskując podstawowe informacje na temat opon. Teraz przejrzymy dane i wszystko przeanalizujemy.

- Dzisiaj rano mieliśmy Roberta, a Lance jeździł popołudniu. Naszym celem była praca z różnymi mieszankami opon, czego nie zrobiliśmy do tej pory podczas testów zimowych - mówił dyrektor techniczny Williamsa - Paddy Lowe. - Przez cały dzień mieliśmy dobrą niezawodność, a rano dobrą ilość jazdy z Robertem. To była tak naprawdę jego pierwsza szansa do poprowadzenia samochodu w przyzwoitych warunkach. Tak więc jestem pewien, że gdyby miał więcej czasu, jeszcze bardziej by się poprawił, ale mamy dobre wyniki i dobre informacje od Roberta.

- Popołudniu dobrze rozpoczęliśmy pracę z Lance’m, ale niestety zgubiliśmy właściwą drogę z ustawieniami i nie uzyskaliśmy dobrego czasu okrążenia na bardziej miękkich mieszankach. Jednak pod koniec dnia odkryliśmy kilka ważnych kierunków i będziemy jutro nad tym pracowali – dodał.

fot. XPB