Lowe chciał Kubicę w McLarenie

czw, 10 stycznia 2019 godz. 11:14:40 skomentuj F1

Robert Kubica | fot. Williams Racing

Dyrektor techniczny Williamsa, Paddy Lowe, powiedział w rozmowie z portalem Racer, że wpływ Roberta Kubicy na pracę zespołu w Grove już jest odczuwalny. Kubica po sezonie spędzonym jako kierowca testowy i rozwojowy, w tym roku będzie bronił barw Williamsa na torach F1.

- Praca z nim jest świetna i jest wspaniałym członkiem zespołu. Wszyscy kochają go, od biur po garaże. Pamiętam, gdy pierwszy raz usłyszałem od mechaników, że to jest właściwy kierowca. Jest ze starej szkoły i wie, jak wszystko działa. To wnosi pewne elementy do tego, co robimy. Myślę, że stworzy wspaniały duet z debiutującym Georgiem - mówił Lowe.

- Od wielu lat jestem jego fanem. Był czas, gdy starałem się go ściągnąć do McLarena. W 2007 roku zespół stracił Alonso i mieliśmy wolny fotel. Zastanawialiśmy się, czy zatrzymać Heikkiego. Nie pamiętam tego dokładnie, ale wiem, że mocno naciskałem, by sprowadzić go do zespołu, ponieważ był wyjątkowy. Niestety nie zrobiliśmy tego - dodał.

- Myślę, że nawet Robert nie wie, w jakiej formie jesteśmy. Jest bardzo zdeterminowany. Myślę, że wszyscy wiedzą, dlaczego jego powrót jest godny podziwu. Nie wiemy jednak, jak wszystko potoczy się, ale widzimy jak wielkie zainteresowanie wzbudza, zwłaszcza w Polsce. Nawet gdy nie jeździł, na trybunach były polskie flagi, niezależnie od pogody. Na każdym wyścigu są polscy kibice - zakończył.

fot. Williams Racing