Grand Prix Hiszpanii 2017 - Los sprzyja Magnussenowi

czw, 11 maja 2017 godz. 13:45:17 skomentuj F1

fot. Haas F1

Romain Grosjean poinformował, że dopiero w sobotę otrzyma poprawki w swoim samochodzie F1, po tym, jak przegrał jedyny zestaw dostępny od początku weekendu w rzucie monetą. Zespół Haas F1 na piątek będzie dysponował tylko jednym pakietem poprawek i otrzyma go Kevin Magnussen.

- Niestety aż do soboty nie będę miał pakietu poprawek, więc nie jest idealnie. Obecnie posiadamy tylko jeden i nie rozumiem tego, ponieważ to spore zmiany. Nie mam pojęcia, jak to będzie wyglądało. Rzucaliśmy monetą, a ja nigdy nie miałem szczęścia - mówił Grosjean.

Francuz odniósł się także do korzystania z podzespołów Brembo, mimo że zespół testował części pochodzące od Carbone Industrie.

- Bardzo szybko w Rosji dowiedziałem się, że nie możemy używać elementów Carbon Industrie, ponieważ mamy problemy z chłodzeniem i musimy to rozwiązać. W Chinach mieliśmy ulepszone hamulce Brembo i było w porządku. Różnice są niewielkie. CI lepiej pracuje przy mocnym nacisku na pedał hamulca, a Brembo przy średnim. To wymaga różnych mapowań silnika i zajmie trochę czasu. W zeszłym roku różnice był zdecydowanie większe, ale ostatnia specyfikacja Brembo jest lepsza i różnice zatarły się - dodał.

fot. Haas F1