Liberty i FIA przekonały Alonso

pon, 6 listopada 2017 godz. 16:08:44 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. F1

Szef McLarena w F1, Zak Brown, powiedział na łamach La Gazetta dello Sport, że dzięki współpracy z Liberty Media i FIA, Fernando Alonso pozostanie w F1 w przyszłym roku. Po trzech latach wspólnych startów McLarena z Hondą, japońska marka zaopatrzy w jednostki napędowe ekipę Toro Rosso. McLaren skorzysta z usług Renault.

- Liberty, a właściwie Chase Carey i Ross Brawn, odegrali kluczowe role. Również wszystkie pozostałe nazwiska oraz osoby z FIA, działałały razem z nami. Gdyby tak nie było, Fernando Alonso prawdopodobnie nie zostałby z nami, a Honda opuściłaby F1 - mówił Brown.

- Mamy pewne dane i widzimy, że w niektórych wyścigach jesteśmy blisko Red Bulla, Ferrari i Mercedesa. Jesteśmy pewni, że w przyszłym roku powalczymy z nimi i to jest nasz cel. Fernando jest wojownikiem, podobnie jak ja, więc mówimy tym samym językiem. Mam nadzieję, że to jeden z powodów jego decyzji, podobnie jak fakt, że McLaren to świetny zespół. W Ferrari nie układało mu się tak dobrze. Tu stworzyliśmy mu środowisko, które lubi - zakończył.

fot. McLaren