Leimer: F2 to strata czasu

wto, 7 listopada 2017 godz. 15:27:46 skomentuj F1

Fabio Leimer | fot. twitter.com/fabioleimer

Fabio Leimer, mistrz GP2 z 2013 roku, przyznał, że seria, która została przemianowana na Formułę 2 w obecnych czasach jest stratą czasu dla kierowców, którzy liczą na starty w Formule 1. Leimer jest ostatnim mistrzem serii, który nie zdołał awansować do F1, a kolejni kierowcy, którzy zdobywali tytuł: Jolyon Palmer, Stoffel Vandoorne i Pierre Gasly z opóźnieniem dostali się do królowej sportów motorowych. Ponadto Lance Stroll i Max Verstappen awansowali do F1 bezpośrednio z europejskiej Formuły 3.

- Mam nadzieję, że zmieni się sposób awansu do F1. Jeśli nie, to F2 nie ma sensu i jest stratą czasu. Gdy mam zapewniony budżet mogę awansować do F1 bezpośrednio z Formuły 3. To musi być krok po kroku jak w innych sportach. W ostatnich latach nie tylko ja próbowałem to zrobić. Myślę, że to nie jest właściwe - mówił Leimer.

- W F1 jest kilku starszych kierowców, którzy rok rocznie zostają w F1, a młodzi kierowcy nie mają miejsc. Z reguły są 2-3 wolne miejsce na dwudziestu chętnych. Zawsze pojawia się ten sam problem i musimy to zmienić. W tej chwili w F1 mamy za dużo pieniędzy i małych zespołów, które potrzebuję zawodnika z budżetem, by rozwinąć pojazd - dodał.

- F2 nadal ma te same problemy. Mistrz serii musi jeździć w F1. W tej chwili wielu kierowców zastanawia się, dlaczego wydaje tyle pieniędzy, jeśli nie będą mogli przejść do F1. To problem, ponieważ nie tak dawno temu w F1 ścigali się najlepsi kierowcy. Wiele z ekip walczy jednak o pieniądze i szukają kierowcy, który zapłaci. Dla mnie coś jest nie tak - zakończył.

fot. twitter.com/fabioleimer