Leclerc: Mieliśmy sporo czasu na nowy projekt

pon, 19 listopada 2018 godz. 15:16:27 skomentuj F1

Charles Leclerc | fot. Sauber F1 Team

Charles Leclerc twierdzi, że to prace nad ustawieniami Saubera, a nie nowe podzespoły, sprawiły, że zespół zalicza bardzo dobrą końcówkę sezonu, zwłaszcza że rozwój obecnego auta zakończono jakiś czas temu. Sauber rozpoczynał sezon od walki z Williamsem, a teraz znajduje się na ósmym miejscu w klasyfikacji sezonu, osiem punktów za Racing Point Force India.

- Mamy dobrą bazę auta i w pierwszych trzech wyścigach nie wykorzystaliśmy pełnego potencjału. Kiedy zrozumieliśmy jak zapewnić dobry balans, zrobiliśmy naprawdę duży krok naprzód. W trakcie sezonu wprowadziliśmy pewne ulepszenia, które sprawiły, że było jeszcze lepiej. Samochód w porównaniu do poprzedniego roku jest imponujący. Widać to po wynikach. Jednak wstrzymaliśmy już rozwój i nadal utrzymujemy wyniki, więc to zdecydowanie mocny pojazd - mówił Leclerc dla motorsport.com.

- Nie spodziewaliśmy się tak dobrego końca sezonu, zwłaszcza że szybciej zakończyliśmy prace rozwojowe. To wygląda dobrze na przyszły sezon, ponieważ mieliśmy sporo czasu na nowy projekt - dodał.

fot. Sauber F1 Team