Leclerc kierowcą Ferrari

wto, 11 września 2018 godz. 10:53:44 skomentuj F1

Charles Leclerc | fot. XPB

Ferrari potwierdziło, że Charles Leclerc zajmie miejsce Kimiego Raikkonena od przyszłorocznego sezonu Formuły 1.

- Scuderia Ferrari ogłasza, że w następnym sezonie Formuły 1, Charles Leclerc będzie jeździł dla zespołu obok Sebastiana Vettela - przekazał w oświadczeniu szef ekipy z Maranello, Maurizio Arrivabene.

- Marzenia się spełniają – powiedział Leclerc. - Będę jeździł dla Scuderii Ferrari w Formule 1 w 2019 roku.

Leclerc wchodzi w skład programu juniorskiego Ferrari. Został mistrzem Formuły 2 w 2017 roku. W sezonie 2018 zadebiutował w Formule 1, jeżdżąc dla zespołu Alfa Romeo Sauber. Zdobył 13 z 19 dotychczasowych punktów ekipy z Hinwill.

- Jestem wdzięczny Scuderii Ferrari za tę szansę. Podziękowania dla Nicolasa Todta, za wspieranie mnie od 2011 roku. Dziękuję mojej rodzinie - dodał Leclerc. - Osobie, której nie ma już na tym świecie, ale której zawdzięczam wszystko co mnie dotyczy, tacie. Julesowi [Bianchi], dziękuje ci za wszystkie rzeczy, których mnie nauczyłeś. Nigdy cię nie zapomnimy. Oraz wszystkim osobom, które mnie wspierały i wierzyły we mnie.

- Będę pracował ciężej niż kiedykolwiek wcześniej, aby nie zawieść. Jednak najpierw dokończenie sezonu z niesamowitym zespołem, który dął mi szansę na walkę i pokazanie potencjału.