Lauda zaskoczony manewrem Vettela

pon, 30 października 2017 godz. 12:05:58 skomentuj F1

fot. Mercedes

Szef zespołu Mercedesa - Niki Lauda kwestionował agresywny manewr Sebastiana Vettela, który doprowadził do kolizji z Lewisem Hamiltonem, tuż po starcie do GP Meksyku.

Zdobywca pole position - Vettel, został wyprzedzony przez Maxa Verstappena po starcie, na zewnętrznej w pierwszym zakręcie. Następnie minął go również Hamilton, ale na wyjściu z trzeciego zakrętu kierowca Ferrari uderzył w tylne prawe koło w samochodzie Brytyjczyka, uszkadzając swoje przednie skrzydło i przebijając oponę w Mercedesie rywala.

Vettel zakończył wyścig na czwartym miejscu, Hamilton był dziewiąty, co i tak wystarczyło mu do przypieczętowania tytułu.

Niki Lauda, zapytany przez Sky Sport o „nietypowy” sposób w jaki Lewis sięgnął po mistrzostwo, Lauda odparł: - Nietypowy? Kiedy jesteś mistrzem świata, jesteś mistrzem świata. To bardzo proste. Nikogo nie obchodzi, jak to osiągnąłeś.

- To czego nie rozumiem, to agresywny manewr Vettela w pierwszym zakręcie. Mocno uderzył w Lewisa, a to nie była jego wina.

- Potem zaczął się jego dramat, ale ostatecznie wszystko zakończyło się fantastycznie.

Hamilton uważa, że zapewnił Vettelowi wystarczająco dużo miejsca na uniknięcie kontaktu.

- Miałem dobry start. Nie wiem do końca co wydarzyło się w trzecim zakręcie, ale dałem mu wystarczająco dużo miejsca.

Lauda mocno chwali Hamiltona, który odrobił stratę do Vettela, jaką miał w połowie sezonu, wygrywając pięć z sześciu wyścigów przed świętowaniem mistrzostwa w Meksyku i radząc sobie z trudnym w prowadzeniu W08.

- Lewis wyjątkowo dobrze rozwinął się w tym roku - uznał Lauda. - Jeśli chcesz zostać czterokrotnym mistrzem świata, musisz być coraz lepszy. To niewiarygodny krok naprzód. Miał trudny samochód do jazdy, nie tak szybki jak w zeszłym roku i naprawdę zdobył to, dzięki własnym osiągom.