Lauda: Red Bull przepłacił za umowę z Verstappenem

czw, 21 grudnia 2017 godz. 11:31:46 skomentuj F1

Niki Lauda | fot. XPB

Niki Lauda zdradził, że Mercedes nigdy nie negocjował z Maxem Verstappenem w tym roku, pod kątem kontraktu na starty w ich ekipie.

Verstappen mocno krytykował swój zespół Red Bull Racing na początku sezonu 2017, ale ostatecznie podpisał nową, lukratywną umowę i zostaje w Milton Keynes przynajmniej do końca 2020 roku.

Uważa się, że wynagrodzenie Holendra podniesiono do około 25 milionów dolarów rocznie, chcąc powstrzymać jego ewentualne przejście do Mercedesa.

- Nigdy nie złożyliśmy propozycji Maxowi - zapewnił Lauda. - Mam dobre relacje z Hemultem Marko [doradca Red Bulla], często razem podróżujemy. Rozmawialiśmy o Verstappenie i przekazałem mu, że mogliby zaoszczędzić dużo pieniędzy, ponieważ ani razu nie podjęliśmy z nim negocjacji.

Lauda broni również decyzji o podpisaniu kontraktu z Valtterim Bottasem w miejsce Nico Rosberga. Wcześniej było wiele sugestii, że zespół powinien wybrać bardziej znanego kierowcę.

- Decyzja o podpisaniu umowy z Bottasem była słuszna - uznał Lauda.

- Nie wiem co spowodowało, że Nico przeszedł na emeryturę, ale Hamilton osiągnął taki poziom, że jest nie do pokonania - dodał. - W tym sezonie nie popełnił żadnego błędu, pojechał niesamowite wyścigi, mimo że samochód nie był łatwy w prowadzeniu.

- Bottas wykonał swoją pracę, naciskając na Lewisa. Mógł spisać się trochę lepiej, ale to nie było łatwe auto i nie mógł zrobić z tym nic więcej - podsumował.

fot. XPB