Latifi rezerwowym Williamsa

pon, 3 grudnia 2018 godz. 15:18:04 skomentuj F1

Nicholas Latifi | fot. Williams Racing

Nicholas Latifi dołączył do zespołu Williams Racing i zostanie kierowcą rezerwowym ekipy, zastępując na tym stanowisku Roberta Kubicę. Polak w przyszłym sezonie będzie pełnoetatowym zawodnikiem. Kanadyjczyk zaliczy sześć piątkowych treningów, dwa dni testowe w trakcie sezonu oraz jeden podczas przedsezonowych jazd. Otrzyma również szansę na sprawdzenie opon Pirelli podczas dwóch dni testowych.

- Jestem podekscytowany dołączeniem jako kierowca rezerwowy do tak kultowego zespołu jak Williams. To fantastyczna okazja, by kontynuować rozwój w F1 i budować doświadczenie. Poza jazdami dużą częścią mojej roli będzie jazda w symulatorze i wspieranie rozwoju nowego auta. Nie mogę się doczekać czasu, który spędzę w fabryce w Grove. To niesamowita okazja i jestem bardzo podekscytowany - mówił Latifi.

- Nicolas z powodzeniem startuje w juniorskich seriach. Ma wyścigowe predyspozycje i jest niesamowicie inteligentny oraz pracowity. Zaliczy kilka piątkowych treningów i dni testowych. Jesteśmy pewni, że będzie świetnie pasował do zespołu. Nie możemy doczekać się współpracy z nim - dodała Claire Williams.

fot. Williams Racing