Kwiat powinien odpocząć

pon, 17 lipca 2017 godz. 15:50:14 skomentuj F1

Danił Kwiat | fot. Red Bull

Jacques Villeneuve, były mistrz świata F1, przyznał, że kolejne kolizje Daniła Kwiata, powinny dać do myślenia zespołowi Toro Rosso. Zdaniem Kanadyjczyka Rosjanin powinien zaprzestać swoje starty w Formule 1.

- Nie jestem pewien, co Kwiat próbuje zrobić. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że po wypadku włącza radio i próbuje zrzucić winę na kolegę. Myśli, że nikt tego nie widzi. To pokazuje złe nastawienie. Zasługuje na to, by pozostać w domu, ponieważ to kłopotliwe. Powinien to przemyśleć, ponieważ to nie pierwszy weekend z problemami. Może F1 jest dla niego za szybkie? Nie wiem - mówił Villeneuve.

- Jeśli cały czas pokazujesz palcem, to nie dowiesz się, co robisz źle. Zawsze musisz obwiniać siebie, nawet jeśli tak nie jest. To jedyny sposób na poprawienie nastrojów. Gdy wina leży po Twojej stronie w stu procentach, to zrzucanie odpowiedzialności na kogoś innego jest żałosne. Zwykle kierowcy nie dostają drugiej szansy, a on miał już ich wiele i nie wydaje mi się, że czegoś nauczył się - dodał.

fot. Red Bull