Kwiat nie komentuje doniesień o Hondzie

czw, 14 września 2017 godz. 10:54:36 skomentuj F1

Daniił Kwiat | fot. XPB

Daniił Kwiat nadal czeka na wiadomość odnośnie swojej przyszłości w Formule 1. Kierowca Toro Rosso odniósł się natomiast do nadal niepotwierdzonej informacji o przejściu jego kolegi z zespołu - Carlosa Sainza, do Renault.

Zapytany o ostatnie doniesienia dotyczące Hiszpana, odparł ironicznie: - Jestem bardzo smutny. Widzicie te łzy? Cokolwiek by się nie wydarzyło, prędzej czy później, znów będziecie mogli nas zobaczyć razem. To jego przyszłość, nie moja.

Spekuluje się, że po ewentualnym przejściu Sainza z STR do Renault, w ekipie z Faenzy zwolni się miejsce dla kolejnego protegowanego Red Bulla - Pierre Gasly’ego.

Kwiat uznał, że jednak teraz przed zespołem ważniejsze zadanie, jak np kwestia partnera silnikowego.

- Myślę, że przede wszystkim zespół musi zająć się własną przyszłością - powiedział Kwiat.

- Uważam, że kiedy będzie wszystko jasne, otrzymam wiadomość, ale nie martwię się - odniósł się Rosjanin do kwestii swoich startów w sezonie 2018. - Im szybciej się dowiem, tym lepiej, ale nie będę naciskał, to trudny okres.

- Tak długo, jak nie ma potwierdzenia kontraktu z Hondą, nie będę się wypowiadał na ten temat. Cokolwiek by się nie wydarzyło, myślę, że to będzie dobre dla zespołu - podsumował.